Start werken aan tunnels en wandelpaden in Walenhoek
Niel
25 augustus 2025

Op maandag 25 augustus starten de werken aan de historische steenbakkerstunnels en de nieuwe wandelpaden in natuurgebied Walenhoek. Deze ingrepen maken deel uit van een bredere herinrichting , het ‘Landinrichtingsplan Open Ruimte verbindingen Rupelstreek’, die de natuur versterkt en de toegankelijkheid voor bezoekers verbetert.
De drie tunnels onder de spoorweg worden grondig gerenoveerd. De meest oostelijke tunnel krijgt een nieuwe functie als wandelverbinding tussen Walenhoek en het Wetenschapspark. Tegelijk wordt een faunapassage ingericht, zodat ook dieren zoals salamanders en kikkers, maar ook bv. bevers, veilig kunnen migreren tussen de natuurgebieden.
Om de tunnels te beschermen, wordt de beplanting aan de ingangen verwijderd. Het metselwerk wordt waar mogelijk gerestaureerd met recuperatiestenen van ter plaatse, om het historische karakter te behouden.
Ook de aanleg van nieuwe wandelpaden gaat van start. In moeilijk toegankelijke zones komt een verhoogd vlonderpad, dat zowel de natuur als de bezoekers beschermt. Tijdens de werken kunnen sommige wandelpaden tijdelijk afgesloten zijn. Deze afsluitingen worden steeds ter plaatse duidelijk gesignaleerd.

De werken aan de vijvers zijn inmiddels afgerond. De herinrichting van de parkings en het nieuwe fietspad volgt in een latere fase.
Met deze ingrepen krijgt Walenhoek een toekomstgerichte inrichting die ruimte biedt aan water, natuur én recreatie.
In de Walenhoek bouwen de Vlaamse Landmaatschappij, het Agentschap voor Natuur en Bos, gemeente Niel, provincie Antwerpen en Infrabel samen aan een klimaatrobuust stukje Vlaanderen.
Meer informatie vind je op onderstaande webpagina:

Of via: